BEJOT wprowadza na rynek nowy produkt, rewolucyjne rozwiązanie w sferze ergonomii, bezobsługowy mechanizm ORTHOPEDIC, którego zadaniem jest uruchomienie zdrowotnej aktywności osoby siedzącej na krześle biurowym. System ORTHOPEDIC samoczynnie wymusza najlepszy, najbardziej popierany przez naukę sposób siedzenia nazwany siedzeniem biodynamicznym. Polega ono na zachowaniu biologicznej predyspozycji ciała ludzkiego do uprawiania ruchu we wszystkich wymiarach przestrzeni. Na czym polegają korzyści tego rozwiązania? Poprzez odpowiednio stymulowaną pracę kręgosłupa i mięśni, fotel wyposażony w system Orthopedic, działa prozdrowotnie na układ mięśniowy, naczyniowo-sercowy oraz sferę psychiczną użytkownika – pobudzając kreatywne myślenie, eliminując znużenie i stres. Za wszystko odpowiedzialny jest mechanizm VMS, nazwany nie bez powodu systemem ORTHOPEDIC. To właśnie budowa anatomiczna kręgosłupa, naukowa analiza nacisków oraz komfort psychofizyczny ustanowiły potrzebę skonstruowania krzesła na miarę XXI wieku. Polecając krzesła biurowe z systemem ORTHOPEDIC stajemy się liderami połączonych dyscyplin wiedzy i produkcji. Badania naukowe doprowadziły nas do projektu ORTHOPEDIC. Inwestowanie w pracownika, w jego rozwój i wydajność musi współgrać z zadbaniem o jego stan zdrowia. Dlatego zaopatrzenie miejsca pracy biurowej w krzesła ORTHOPEDIC staje się inwestycją w najbliższą przyszłość.

 

 

 

Badania przeprowadzone przez niemiecką Klinikę Ortopedyczną Uniwersytetu w Ratyzbonie dowodzą, że:

80% testowanych osób było przekonanych o tym, że używanie krzesła z systemem Orthopedic doprowadziło do uśmierzenia bólu pleców.

71% testowanych osób uznało, że krzesło z systemem Orthopedic za bardzo wygodne, a 84% zamieniłoby na nie chętnie swoje dotychczasowe krzesło.

50% spadek funkcjonalnych ograniczeń w życiu codziennym spowodowanych bólem kręgosłupa

93,5% testowanych osób miało uczucie bardziej „aktywnego siedzenia”